Pirtsslotu meistardarbnīca

Pirtsslotu meistardarbnīca

Ja vēlies izzināt, kas ir īstas pirtsslotas un kā tās pareizi uzsiet, saglabāt un “atdzīvināt”, lai atsperīga pēršanās un reibinoši smaržīgs pirts gars, nāc uz PIRTSSLOTU MEISTARDARBNĪCU – Festivāla svētkos – 22. un 23. jūlijā!

Zinātāji mēdz teikt, ka īstas pirtsslotiņas ir pirtnieka roku turpinājums un saplūst vienā veselumā kā instrumenti muzikantu rokās, radot tik daudz dažādu skaņu, krāsu un aromātu baudījumu pirtiņā.

Latviešu pirts tiek saukta arī par “zaļo” pirti, jo tieši bagātīgais koku, krūmu un dažādu augu un citu dabas velšu pielietojums ir tas, kas mūsu pirtiņu dara īpašu un atšķirīgu no citām tautām.

Pirts tradīcijā pirtsslotās tiek izmantoti vairāk kā divdesmit koku un krūmu veidi, sākot ar iecienītiem bērza, ozola un liepas zariņiem, un turpinot ar vītola, apses, alkšņu, kļavu, lazdas, pīlādža, egļu, priežu, kadiķu, ievu, ceriņu, upeņu un citiem zariņiem, kā arī daudz un dažādi savvaļas augi.

Augi, koki un krūmi ir tā Visuma ekosistēmas daļa, kas Ziemeļeiropas tautu kultūrās ir allaž bijusi neatņemama veseluma sastāvdaļa, dievišķās saiknes simbols. Dabā ir viss, kas nepieciešams cilvēkam, vajag tik zināt ņemt un sirsnīgā pateicībā mācēt izmantot to savā labā.

Pirtsslotu meistardarbnīcā darbosies divas brīnišķīgas pirtnieces un pirtsslotu meistares – Liga Laksa un Māra Tīmane. Līga un Māra dalīsies zināšanās un pratīs ierādīt, kas ir īstas pirtsslotas, un kā tās uzsiet, lai lapas un aromāts turas, un katra lapiņa un zariņš ietu labumā.

Ja vēlies iemācīties pagatavot savu īpašo spēka slotu, tad uz darbnīcu vari ņemt līdzi savus, iepriekš sarūpētus, koku un krūmu zariņus.

Pirtsslotu siešanas meistarklases notiks sestdien un svētdien plkst. 11:00, 13:00 un 15:00.

Pārējā laikā, no plkst. 10:00 – 17:00, ķer aiz rokas meistares un vaicā pēc padoma, dalies ar saviem pirtsslotu stāstiem, iegādājies pirtsslotas vai vienojies par pirtsslotu pasūtīšanu ziemai, ja slotiņu siešanas prasmju apguvi esi atlicis uz vēlāku laiku.

Tiekamies – labjūtes ceļojumā dabā!