Pirts un veselības festivāls 2023

Festivāla svētki

Šogad jau devīto reizi aicinām uz īstiem pirts labjūtes un latvisko sajūtu svētkiem – PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLU 2023!

Festivāls šogad notiks piecas dienas – no 19. līdz 23. jūlijam – LVM Dabas parka Tērvetē Glempinga teritorijā, skaistā priežu meža ielokā, Tērvetes ūdenskrātuves krastā.

Šajā gadā festivālu veidosim no divām daļām: Labsajūtas nometnes un Festivāla svētkiem.

🌞 No 19. līdz 22. jūlijam – trīs dienu LABSAJŪTAS NOMETNE pie dabas (tikai reģistrētiem dalībniekiem).

Nometnē būs iespējams baudīt bezrūpīgu atpūtu un pārdomātu programmu kādā no trim tēmām – Pirtszinis, Elpotprieks vai Dzīvotprieks. Ja plāno atvaļinājumu, tad šī ir lieliska iespēja atpūsties brīvā dabā līdzīgi domājošu ļaužu lokā, bagātinoties savā labsajūtā un veselumā.

🌞 No 22. līdz 23. jūlijam – tradicionālie FESTIVĀLA SVĒTKI.

Sestdien un svētdien festivāls vērs durvis ikvienam interesentam ikgadējā un jau iemīļotā festivāla formātā ar plašu pirts, masāžu un labsajūtas pakalpojumu piedāvājumu brīvā dabā, bagātīgu lekciju, meistarklašu un radošo darbnīcu klāstu par un ap pirti un veselīgu dzīvesveidu. 

Festivāla programmā:

 • ~ 30 dažādu pirtnieku, masieru un citu veselīga dzīvesveida meistaru konsultācijas un diskusijas
 • Lutinoši pirts, masāžas un labsajūtas pakalpojumi brīvā dabā (individuāli tikai tev – saskaņā ar īpašo festivāla cenu un piedāvājumu)
 • Lekcijas, meistarklases un radošās darbnīcas 
 • Starptautiska konference “Dabas un labjūtes pasaule” (angļu valodā)
 • Izstādes un izsoles (pirts tērpi, gleznas)
 • Jauno pirtnieku konkurss “Nākotnes pirtnieks 2023” 
 • Amatnieku un mājražotāju tirdziņš 
 • Koncerti, latviskie danči un daudz kas cits

Kā allaž, festivālā vienkopus sabrauks pulka pirtnieku un pirtsmīļu, masieru, SPA speciālistu, un citu veselīga dzīvesveida praktiķu no Latvijas un ārvalstīm, lai iepazītos, lutinātu un čubinātu no papēžiem līdz matu galiņiem. Būs arī veselīgo un noderīgo lietu tirdziņš, kurā savus darinājumus piedāvās vietējie mākslinieki, mājražotāji un amatnieki.

PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLS 2023 – tie ir īsti svētki ķermenim, garam un dvēselei. Pasākumā mīļi gaidīti pirtsmīļi, labo sajūtu cienītāji un ikviens interesents, kuram saistošs latvisks, veselīgs dzīvesveids caur saikni ar savu dabu un dzīvo dabu visapkārt. 

Festivālu organizē biedrība “LATVJU PIRTS UN SPA ASOCIĀCIJA”. Festivālu atbalsta Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūra (Latvia travel), Dobeles novada pašvaldība, VAS “Latvijas valsts meži”, un uzņēmumi VMS Timber un Baltic candles. 

Īsi par festivālu

💚 Pilna Festivāla programma – sekos jūlija vidū (tiek regulāri papildināta)!

Tiekamies – labjūtes ceļojumā dabā!


Iesildošie vakari


Dainu meditācija

DAINU MEDITĀCIJA – ceturtdien, 20. jūlijā (ar ielūgumiem)

Dainu meditācija ir brīdis, kad pievērt acis, ieklausīties kokles un balss plūdumā, tautasdziesmu rindiņās un zināšanās, kas tajās ieaustas, un dziedāt līdzi. Ļauties, lai izdziedātie dainu vārdi mūs spēkpilni uzskaņo, piepilda ar labvēlību vienam pret otru, prieku un vienotību ar visu dzīvo sajūtu.

Uguns vakars

UGUNS VAKARS – piektdien, 21. jūlijā (ar ielūgumiem) 

Saulītei rietot, meža un dabas skaņu iedvesmoti, ļausimies Uguns vakara piedzīvojumam mežā un ieskandināsim kopā Festivāla svētkus. Uguns vakara programmā: Riharda Lībieša noskaņu KONCERTS “DABAS CIKLS” sadarbībā ar BJMK Rokskolas audzēkņiem un UGUNS RITUĀLS ar uguns meditāciju un staigāšanu pa oglēm.


Programma – sestdiena, 22. jūlijsProgramma – svētdiena, 23. jūlijsKonference “Dabas un labjūtes pasaule”


Šogad pirmo reizi tiek organizēta divu dienu Starptautiska konference “Dabas un labjūtes pasaule” (“Nature and wellness world”), kas notiks Festivāla svētku laikā uz Pirts domnīcas skatuves. Konferences tematikā viss par labsajūtu, zaļu un veselīgu dzīvesveidu, pirts tradīcijām un citu tautu labjūtes/wellness kultūru. Aicinām ikvienu interesentu! Vairāk informācijas par konferenci: https://latvjupsa.lv/starptautiska-konference-dabas-un-labjutes-pasaule/

Konferences darba valoda – angļu. 

finansejums
“LATVJU PIRTS UN SPA ASOCIĀCIJA ir parakstījusi līgumu Nr. SKV-TL-2023/54 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par projektu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana (tūrisms)”, kuru līdzfinansē Eiropas reģionālais fonds”.”

Noderīga informācija


Kā nokļūt

 • Festivāls norisināsies LVM Dabas Parka Glempinga teritorijā, Tērvetē. Uzzināt vairāk par norises vietu šeit.
 • Adrese: LVM Glempings Tērvetē, ‘Podziņas’, Dobeles Novads, LV-3730.
 • Festivālā visērtāk nokļūt ar automašīnu, kuru būs iespējams novietot saskaņā ar norādēm – gar ceļa malu un speciāli paredzētā autostāvvietā zaļā pļavā.
 • Navigācijai iesakām izmantot WAZE aplikāciju, kurā ievadot nosaukumu ‘LVM Glempings Tērvetē’, bez rūpēm nokļūsiet festivālā.
 • Nometnes dalībniekiem tiks organizēts transports no Rīgas centra uz nometni, sazināsimies ar katru personīgi, lai precizētu atiešanas laiku un vietu.

Ģimenēm

 • Kas var būt labāks par laisku brīvdienu zaļā pļavā ar savējiem! Pirts un Veselības Festivāls ir ģimenēm draudzīgs un laba atpūta garantēta visu gada gājumu pārstāvjiem.
 • ROTAĻU TAKĀ būs iespējams līdzdarboties radošās aktivitātēs kopā ar bērniem.
 • Bērni un jaunieši līdz 14 gadu vecumam Festivālā atrodas pastāvīgā vecāku uzraudzībā.
 • Pasākumu var apmeklēt kopā ar mīļiem un draudzīgiem mājdzīvniekiem, kas atrodas nepārtrauktā saimnieka uzraudzībā (pie saites) un pārējiem apmeklētājiem vairo tikai labu noskaņojumu un pozitīvas emocijas, atstājot aiz sevis tīrību un kārtību.
 • Dzīvnieku peldināšana publiskajās peldvietās nav atļauta.

Ņem līdzi

 • Festivāls notiks brīvā dabā zaļā pļavā, tādēļ ņem līdzi labu noskaņojumu un visu nepieciešamo savam komfortam.
 • Līdzi noderēs laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, pleds vai sedziņa, burtnīca zinību un iedvesmojošu atziņu pierakstiem, kā arī pirts soma (pirts cepure, dvielis, peldlietas u.c.).
 • Rūpējamies par dabu – ieteicams ņemt līdzi uzpildāmu ūdens pudeli un vairākkārt izmantojamus traukus. Festivāla vietā būs iespējams uzpildīt pudeles ar dzeramo ūdeni no dziļurbuma.
 • Iesakām sagatavot kabatas naudu, jo ne visi tirgotāji pieņems maksājumus ar kartēm.
 • Šī ir Tava iespēja atslēgties no ikdienas steigas un atpūsties. Bezvadu internetam varēs pieslēgties noteiktā vietā, netālu no festivāla ieejas. Bezvadu internets nebūs pieejams visā Festivāla teritorijā. Ja tas ir nepieciešams, iesakām nodrošināt personīgu pieslēgumu.

Atstāj mājās

 • Pasākumā aizliegts ienest un lietot līdzi atnestus alkoholiskos dzērienus un citas apreibinošas vietas. Smēķēšana – tikai īpaši paredzētās vietās.
 • Izmanto šo iespēju atslēgties no ikdienas ritma – atstāj mājās ierīces, kas nav absolūti nepieciešamas Tavai atpūtai un Festivāla baudīšanai.

Ēdināšana un citi prieki

 • Ēdināšanu TIRGUS TAKĀ nodrošinās vairāki ēdinātāji, būs arī saldējuma un kafijas tirgotāji, tādēļ droši ņem līdzi kabatas naudu savam vēdera priekam, individuālai lutināšanai PIRTS UN SAJŪTU TAKĀS un tirdziņam. Iesakām ņemt līdzi savus traukus, lai esam tuvāk dabai.

Nakšņošana

 • Nakšņošana iespējama savās teltīs, LVM dabas parka glempinga namiņos vai citās naktsmītnēs, saskaņā ar organizatora piedāvājumu – rezervāciju un cenrādi.

Tavai ievērībai

 • Dalībniekiem un Apmeklētājiem Pasākuma laikā nav atļauts fotografēt un filmēt citas personas bez viņu piekrišanas. Dronus aizliegts izmantot visu Pasākuma laiku, ja vien nav saņemta Organizatora rakstiska atļauja.
 • Pasākuma laikā bez ierobežojuma filmēs un/vai fotografēs tikai Organizators vai tā norīkotas personas. Iegūtais vizuālais materiāls var tikt publicēts, kā arī izmantots reklāmas un komerciālos nolūkos bez atsevišķas saskaņošanas.
 • Pasākumā aizliegts ienest un lietot līdzi atnestus alkoholiskos dzērienus un citas apreibinošas vielas. Smēķēšana – tikai īpaši tam paredzētās vietās.
 • Pasākuma apmeklētājiem ir saistošs Festivāla nolikums un vispārējie ētikas, kārtības un drošības noteiktumi. Vairāk informācijas par festivālu un tā norisi atradīsiet Festivāla nolikumā vai sazinoties ar Organizatoru – LATVJU PIRTS UN SPA ASOCIĀCIJU.

Par Organizatoriem

 • Festivālu organizē biedrība “LATVJU PIRTS UN SPA ASOCIĀCIJA”, sadarbībā ar radošo apvienību SIA “Radosme”. Festivālu atbalsta Dobeles Novada Pašvaldība un AS “Latvijas Valsts Meži”.
 • Vairāk par Latvju Pirts un SPA Asociāciju var uzzināt šīs mājaslapas ‘Par Mums’ sadaļā.

Nakšņošanas iespējas


Festivāla apmeklētājiem piedāvājam nakšņot LVM dabas parka glempinga labiekārtotajā teritorijā.

Šī ir Tava iespēja atslēgties no ikdienas steigas un no sirds atpūsties, jo bezvadu internetam teritorijā ir iespēja pieslēgties tikai noteiktā vietā pie festivāla ieejas.


Nakšņošanas iespējas - savā teltī

SAVĀ TELTĪ

Dabiskas un aktīvas atpūtas cienītājiem pieejamas telšu vietas LVM dabas parka ielokā. Ņem līdzi savu telti un visu nepieciešamo savam komfortam un kārtīgai atpūtai.

 • telšu pilsētiņā, slēgtā teritorijā
 • labierīcības brīvā dabā (wc, izlietne)
 • pieejama elektrība ierīču uzlādei
 • bezvadu internets – nav pieejams. Šī ir Tava iespēja atslēgties no ikdienas steigas un atpūsties. Bezvadu internetam varēs pieslēgties noteiktā vietā, netālu no festivāla ieejas

Maksa: 14 EUR/ 1 nakts par telts vietu. Telts vietu iespējams rezervēt, sūtot īsziņu uz WhatsApp pa tālr. 29429071 vai apmaksāt vienlaikus ar biļetes iegādi uz Uguns nakti un/vai Festivāla svētkiem.

Tiekamies – labjūtes ceļojumā dabā!


Biļetes


Ieeja FESTIVĀLA SVĒTKOS no 22. līdz 23. jūlijam – ar ieejas biļeti vai par ziedojumu, sākot no 20 EUR (pensionāriem, invalīdiem un skolēniem no 14.g.v. – no 5 EUR) uz divām dienām. 

Biļetes iepriekšpārdošanā izdevīgāk (5 – 12 EUR)! 

BiļetesCena, EURFestivāla dienā
Pieaugušais (1 pers.)12Ziedojums no 20
Ģimene/draugu grupa (2 pieaugušie + bērni līdz 14 g.v.)18Ziedojums no 20
Pensionāri, invalīdi un skolēni (no 14 g.v.)5Ziedojums no 5
+ bērns* (līdz 14 g.v.)BezmaksasBezmaksas
Nakšņošana
Telts vieta (sava telts, slēgta teritorija, wc/izlietne – brīvā dabā)14Ziedojums no 20
*Bērni līdz 14 gadu vecumam Festivāla svētkus apmeklē BEZMAKSAS pieaugušo pavadījumā un atbildībā. 

Labsajūtas nometne


Labsajūtas nometne

LABSAJŪTAS NOMETNE

19. – 22.jūlijs

Nometne visiem, kuri vēlas atpūsties un bagātināties zināšanās par pirts tradīcijām, savu dabu un dzīvo dabu visapkārt. Trīs dienas bezrūpīgas atpūtas brīvā dabā kopīgi ar līdzīgi domājošiem ļaudīm, padziļināti apgūstot vērtīgas iemaņas trīs tematiskās plūsmās – Pirtszinis, Elpotprieks un Dzīvotprieks.


Informācija dalībniekiem

Pakalpojumu sniedzējiem, mājražotājiem, amatniekiem un vietējiem tirgotājiem


FESTIVĀLA svētku laikā tiek organizēts pakalpojumu sniedzēju (pirtnieku, masieru, SPA speciālistu un citu veselīga dzīvesveida praktiķu) un mājražotāju, amatnieku un vietējo ražotāju tirdziņš.

Dalībnieku pieteikšanās: no 25.05.2023. līdz 25.06.2023.

Dalībnieka pieteikuma anketa

Festivāla nolikums

Paziņojums par dalībnieku pieteikšanos un Festivāla nolikums tiek publicēts šeit un izziņots Asociācijas sociālajos tīklos.


Par festivālu


Pirts jau gadsimtiem ir bijusi būtiska latviešu tradīciju daļa, kas ved tuvāk veselumam, roku rokā ar cilvēka unikālo dabu un dzīvo dabu visapkārt. Pirti nereti dēvē arī par “ķermeņa, gara un dvēseles dziednīcu vai svētnīcu.” 

Pirts un Veselības Festivāls 2023 ir ikgadējs brīvdabas festivāls pirts tradīciju godināšanai un piedāvā virkni pirts un veselīga dzīvesveida aktivitāšu – pirts rituālus un labjūtes pakalpojumus, meistarklases, radošās darbnīcas, mūziku, dejas, atpūtu un citus priekus līdzīgi domājošu cilvēku lokā brīvā dabā.

Festivālu arhīvs:

2022

2020

2019 x 2 festivāli

2018 x 2 festivāli

2017

2016

Uz tikšanos labjūtes ceļojumā dabā!!