PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLS 2023 – no 19. līdz 23. jūlijam, Tērvetē

PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLS 2023 - no 19. līdz 23. jūlijam, Tērvetē

Šogad jau devīto reizi aicinām uz pirts, labsajūtas un latvisko sajūtu brīvdabas festivālu – PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLU 2023!

PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLS 2023 – tie ir īsti svētki ķermenim, garam un dvēselei. Pasākumā mīļi gaidīti pirtnieki, pirtsmīļi, labo sajūtu cienītāji un ikviens interesents, kuram saistošs latvisks, veselīgs dzīvesveids caur saikni ar savu dabu un dzīvo dabu visapkārt.

Festivāls šogad notiks piecas dienas – no 19. līdz 23. jūlijam – Tērvetē, LVM Dabas parka glempinga teritorijā, priežu meža ielokā, pie skaistā Gulbju dīķa jeb Tērvetes ūdenskrātuves.

Šajā gadā festivālu veidojam no divām daļām: Labsajūtas nometnes un Festivāla svētkiem. 

🌞 No 19. līdz 22. jūlijam – notiks trīs dienu Labjūtes nometne pie dabas (tikai reģistrētiem dalībniekiem). 

Nometnē būs iespējams nesteidzīgi atpūsties un baudīt pārdomātu Pirtsziņa programmu latviešu un angļu valodās, ar tematiskām praksēm un radošām darbnīcām katru dienu, rīta vingrošanu un meditācijām, ēdināšanu uz vietas un kopēju vakarēšanu pie ugunskura šajā skaistajā vietā pie dabas. 

Būs arī divi Festivāla svētkus iesildošie muzikālie vakari: ceturtdien, 20.jūlijā – DAINU MEDITĀCIJA kopā ar Inesi Kozuliņu un piektdien, 21.jūlijā – UGUNS VAKARS mežā ar Riharda Lībieša noskaņu koncertu “DABAS CIKLS” sadarbībā ar BJMK Rokskolas audzēkņiem, Uguns rituālu, meditāciju un staigāšanu pa oglēm. Ieeja ar ielūgumiem un biļetēm. Vietu skaits ierobežots!

🌞 No 22. līdz 23. jūlijam – tradicionālās Festivāla svinības. 

Sestdien un svētdien festivāls vērs durvis ikvienam interesentam ikgadējā un jau iemīļotā nedēļas nogales svētku formātā brīvā dabā ar plašu pirts, masāžu un labsajūtas pakalpojumu piedāvājumu brīvā dabā, bagātīgu lekciju, meistarklašu un radošo darbnīcu klāstu par un ap pirti un veselīgu dzīvesveidu, starptautisku konferenci “Dabas un labjūtes pasaule” (angļu valodā), izstādēm, konkursiem, jauno pirtnieku konkursu “Nākotnes pirtnieks 2023”, koncertiem, latviskiem dančiem un daudz ko citu. 

Kā allaž, festivālā vienkopus sabrauks pulka pirtnieku un pirtsmīļu, masieru, SPA speciālistu, un citu veselīga dzīvesveida praktiķu no Latvijas un ārvalstīm. 

Būs arī veselīgo un noderīgo lietu tirdziņš, kurā savus darinājumus piedāvās vietējie mākslinieki, mājražotāji un amatnieki.

Starptautiska konference

“Dabas un labjūtes pasaule” 

Šogad pirmo reizi tiek organizēta divu dienu Starptautiska konference “Nature and wellness world”, kas notiks Festivāla svētku ietvaros 22. un 23. jūlijā uz Pirts domnīcas (Pirts stage) skatuves. 

Konferencē piedalīsies lektori no ASV, Japānas, Čehijas, Latvijas, Lietuvas. 

Konferences tematikā viss par labsajūtu, zaļu dzīvesveidu, pirts tradīcijām un citu tautu labjūtes kultūru. Konferences tēmas aktualitāti iezīmē latviskās pirts tradīcijas virzība arvien plašākos starptautiskos apvāršņos un pasaules labjūtes/ wellness* tendences, cilvēkiem arvien vairāk novērtējot un atgriežoties pie sava veseluma dabā. 

Konferences darba valoda – angļu. 

Konference tiks translēta Latvju Pirts un SPA Asociācijas Facebook lapā un/vai “Pirts domnīcā”. 

Festivālu un Konferenci organizē biedrība “LATVJU PIRTS UN SPA ASOCIĀCIJA”. Festivālu atbalsta Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūra (Latvia travel), Dobeles novada pašvaldība, VAS “Latvijas valsts meži”, un uzņēmumi VMS Timber un Baltic candles. 

15.06.2023. Biedrība (BDR) LATVJU PIRTS UN SPA ASOCIĀCIJA, reģ. nr. 40008111836 ir parakstījusi līgumu Nr. SKV-TL-2023/54 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par projektu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana (tūrisms)”, kuru līdzfinansē Eiropas reģionālais fonds”. 

👉 Vairāk par Festivālu/ programma: https://latvjupsa.lv/pirts-un-veselibas-festivals-2023/ 

Vairāk par Konferenci/ programma: https://latvjupsa.lv/starptautiska-konference-dabas-un-labjutes-pasaule/

👉 Prese relīze angļu valodā: PDF fails pielikumā

Vairāk informācijas un intervijas: Aija Stepanova, Latvju Pirts un SPA Asociācijas vaditāja, T. +371 29429071, e-pasts: info@latvjuPSA.LV

Tiekamies – labjūtes ceļojumā dabā! 🌞💦🔥🌿

*Labjūte – fiziskā un garīgā labsajūta, veselīgums, ko apzināti veido ar īpašu pakalpojumu kompleksu; visaptverošas veselības koncepcija “Wellness”, kas radās ASV 20. gs. 50. gados, terminu veidoja mediķi K. H. Kūpers un H. Dunns, no angļu vārdiem “well-being” (labklājība), “fitness” (fiziskā labsajūta) un “happiness” (laime). (Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca. Rīga, LR Ekonomikas ministrija, 2008.

finansejums
“LATVJU PIRTS UN SPA ASOCIĀCIJA ir parakstījusi līgumu Nr. SKV-TL-2023/54 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par projektu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana (tūrisms)”, kuru līdzfinansē Eiropas reģionālais fonds”.”