Pirts dziesmas /pirtniece Linda Miščenkova/

Pirts dziesmas/ pirtniece Linda Miščenkova

>>>|||<<<

Padziedam šai vietā,

Lai nāk gaisma līgodama;

Lai līksmoja dvēselīte,

Labus vārdus dzirdēdama.

Dziedot dzimu, dziedot augu. Ar mūzikas skaņām un krāsām jau no bērnības draudzējos un tinu savus dziesmu kamolus 😊 Mūsu tautas mantoto lielo dziesmu pūra lādi iepazinu kopā ar dziedošo Vītolu ģimeni. Šobrīd sirsnīgi un aktīvi esam mūzikā mūsu draugu kopā “Dziedot dzimu”, kā arī esmu folkloras kopas Cēlāji un Praulits dalībniece. Dziedot esmu arī pirtszinības apguvusi gan Lielzemenēs, gan pie citiem pirtniekiem.

Gan ikdienā sev, gan strādājot ar cilvēkiem pirtiņā, saku, ka dziesma atnāk pati – tā īstā, tā dziedamā, tā spēka dziesma tieši šim mirklim un ceļa posmam. Un, kad melodija atnāk, tad atliek vien dziedāt un ļauties dziesmas dvēselītes dziedinājumam, kura ar savu melodiju, ritmu un vārdiem izved caur katra paša dzīves ceļa krustcelēm.

Man dziesmu pūra lādē ir ne tikai latviešu tautas dziesmas –  pirtī ejot gana bieži dziedu Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna un citu autoru dziesmas. Tomēr, latviešu tautasdziesmas manā pirtiņā visbiežāk ienākušas.

Esmu apkopojusi tautasdziesmas, kuras visbiežāk dziedamas pirts gatavošanās laikā, pērtes laikā un pēc pirts. Tām tad arī ļausimies, lai piedzīvotu vasarīgu Dziesmu pirti.