Pirts būves padomi ar Nauri Mālnieku un Jāni Pavloviču

Pirts būves padomi

Laima vilka zaļu jostu

Deviņiem līkumiem;

To apjoza sieviņàm,

Laimas pirtî peroties.

“Pašam savu pirtiņu” ir laimes vēlējums, ko no sirds novēlam katrai latviešu saimei! Tādēļ šogad Festivāla svētkos ikvienam būs iespēja gūt jaunas zināšanas par pirts būvniecību un labiekārtošanu.

Pirts tradīcija nav atraujama no vides – pirts ēkas vai telpas ar pērtuvi, kurā tiek nodrošināta nepieciešamā noskaņa, atbilstoši apstākļi un mikroklimats drošam pirts pērienam (pērtei).

Pirts ir viena no vissenākajām latviešu celtnēm, kas gadsimtu laikā palikusi gandrīz nemainīga. Pirts būvniecības un vides iekārtošanas tradicionālās zināšanas ir pārmantotas un tiek praktizētas joprojām, atbilstoši mūsdienu prasībām, sadarbībā ar būvniekiem, mūrniekiem, rīkstniekiem, krāšņu meistariem, kalējiem, amatniekiem un citu amatu pratējiem.

Ja sen sapņo par savu pirtiņu vai jūti, ka ir laiks pārbūvēt esošo, lai pirtiņai iedotu jaunu skatu un ērtāku lietošanu savam priekam un veselībai, nāc uz PIRTS BŪVES PADOMU telti, kur laikā no 10:00 – 17:00 satiec meistarus un vaicā pēc padoma/konsultācijas:

  • Viss par pirts būvniecību un pārbūvi
  • Kādu pirts krāsni izvēlēties
  • Pirts akmeņi – kā izvēlēties un cik bieži tos jāmaina
  • Ergonomika pirtī, pirts lāvu izvietojums, augstums, platums un izmantojamie materiāli
  • Ventilācijas principi, gara (tvaika) kustība, vēdloga izvietojums pirtī
  • Kas jāzina par tīrību un kārtību pirtī, lai tajā būtu patīkama vide un tā kalpotu ilgāk

Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem par pirts būvniecību atbildēs pieredzējuši, profesionāli pirtnieki – Nauris Mālnieks un Jānis Pavlovičs, kuri dalīsies zināšanās, sniegs padomus un konsultācijas ikvienam interesentam.

Nauris Mālnieks ikdienā apvieno profesionāla pirtnieka arodu Ziedlejās un vienlaikus ir namdaris, būvējot pirtis savā uzņēmumā “Pašam savu pirtiņu”. Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/pasamsavupirtinu

Jānis Pavlovičs ikdienā sniedz profesionāla pirtnieka pakalpojumus Rozēnu pirtī, kuru pats ir būvējis, kā arī regulāri vada pirts apmācības un sniedz konsultācijas/veic autoruzraudzību pirts būvniecībā. Vairāk informācijas: https://rozeni.lv/pirtnieks-janis-pavlovics/