Jauno pirtnieku konkurss “Nākotnes pirtnieks 2023”


Festivāla svētku laikā tiek organizēts Jauno pirtnieku konkurss “NĀKOTNES PIRTNIEKS 2023” – drosmīgāko jauno pirtnieku (tiem, kuri mācās unv/ar ar pieredzi pirtī līdz 3 gadiem) iepazīšanai, nolūkā novērtēt pirtnieka aroda skaistumu un radosmi pirts tradīcijas un mūsdienu kontekstā.

Iedrošinām piedalīties ikvienu jauno pirtnieku, jo tas allaž ir stāsts par savas varēšanas robežu paplašināšanu un sevis pieteikšanu plašākai PaSaulei, iepazīstot jaunus pirtsmīļus un draugus, un gūstot atzinību pirts profesionāļu lokā.

Atškirībā no citiem gadiem, šogad žūrija galveno uzmanību pievērsīs katra konkursanta talantu, labāko prasmju jeb “odziņu” izcelšanai saulītē – novērtvērtēs, paslavēs un ievēros labāko, unikālāko un foršāko – viegli un ar prieku par jauno varēšanu un darīšanu, minot pirmos soļus uz pirts takas.🙌

Kāda ir konkursa norise?

Konkurss noritēs 2 daļās: īsa prezentācija jeb “Pirtnieka vizītkarte” un prasmju demonstrējuma savā, patstāvīgi veidotā latviskā pirts rituālā “. Konkurss norises laika rāmis (var mainīties):

11:45 – pulcēšanas un reģistrēšanās konkursam

17:00 – Konkursa norise (vizītkarte un demonstrācija)

19:30 – Apbalvošana

Kāpēc piedalīties?

Jauno pirtnieku konkurss “NĀKOTNES PIRTNIEKS” ir unikāls jauno pirtnieku attīstības novērtējuma formāts. Pirmkārt, katrs Konkursants ar savu dalību un rūpīgo attieksmi sniedz ieguldījumu latvju pirts un veselīga dzīvesveida popularizēšanā mūsdienu sabiedrībā, jo konkursa skatītāji kattreiz ar interesi vēro Konkursantu uzstāšanos un apbrīno pārdomātos pirts rituālu demonstrējumus un noformējumu. Otrkārt, katrs Konkursants iegūst vērtīgu praktisko sacensību pieredzi, kas dod pārliecību par savu varēšanu un sniedz iespēju aizgūt vērtīgas iemaņas no citiem Konkursantiem, kā arī veidot ciešākās saites pirtnieku saimē. Treškārt, tā ir iespēja sevi parādīt plašākai sabiedrībai, pirts mīļiem un nākotnes klientiem, jo katrs diploms un dalība konkursos paplašina paša jaunā pirtnieka varēšanas/ komforta robežas un ceļ vērtību savās un pirtsmīļu acīs.

Vērtēšanas kritēriji?

Izskats.

Tiesneši ir aroda profesionāļi, bet kā jau vairums cilvēku, arī tiesneši vispirms tīri subjektīvi vērtē Konkursantu izskatu (tai skaitā modeļa), darba vietas un līdzekļu praktiskumu un estētiskumu. Tāpēc svarīgs ir Konkursantu izskats, ietērpa atbilstība un darba vides sakārtotība.

“Pirtnieka vizītkarte”

Īss stāstījums par sevi un savu pirts rituālu. Atšķirībā no citiem gadiem, šogad “pirtnieka vizītkarte” noris īsi pirms praktiskā pirts rituāla demonstrējuma, turpat blakus savai darba vietai.

Rituāls.

Latvju pirts rituāls nav sastingusi forma. Tāpēc Konkursanti aicināti brīvi veidot savu Pirts rituāla kompozīciju, izejot no savas pieredzes un iegūtajām zināšanām. Tomēr, tiks vērtētas tikai latviskās pirts tradīcijas (mūsdienu kotekstā) un Latvijā pieejamie, radītie un tradicionāli izmantojamie līdzekļi. Tādēļ neesi pārsteigts, ka svešzemju līdzekļu izmantošana var nenest gaidīto rezultātu, jo tas var samazināt novērtējumu.

Vērtējums vienmēr ir dažādu tiesnešu uzskatu sadursme, kurā uzvar interesantākā un pārdomātākā programma, un acīmredzamas rūpes par sava pirtsmīļa drošību un labsajūtu.

Modelis.

Pirtnieka darbs ir mijiedarbība starp pirtnieku, izmantojamajiem līdzekļiem un Pirts apmeklētāju. Pirtsmīlis un viņa labsajūta ir galvenais rādītājs pirtnieka rūpēm un prasmēm. Un to nevar nepamanīt – cik labi vai ne tik labi jūtas pirtsmīlis uz “lāvas”. Tas arī ir galvenais pirtnieka meistarības radītājs un kritērijs žūrijas vērtējumam. Tāpēc iepriekš ieteicams pavingrinieties, lai modelis zinātu rituāla būtību un rezultātu, un jūsu abu darbība būtu saskaņota, jo tas palīdzēs izcelt konkursanta programmas spilgtākos momentus.

Laiks.

Laiks “pirtnieka vizītkartei” ir paredzēts līdz 3 minūtēm, jo uzdevums ir īsi iepazīstināt ar sevi žūriju un skatītājus. Laiks Pirts rituāla demonstrācijai ir paredzēts 40 minūtes, ievērojot visus trīs nolikumā aprakstītos etapus. Tie var minimāli atšķirties laikā, jo katrs esam individuāls un arī katrs pirtsmīlis tāds ir. Tomēr, jācenšas ievērot un pieturēties pie šādas kārtības, kur pirmās 10 min veltām modeļa noguldīšanai, noskaņošanai un sasildīšanai, nākamās 20 minūtes rādām prasmes darbībam ar pirtsslotām, kontrastiem un citām ķermeņa manipulācijām un interesantām procedūrām, kuras parasti izmantojat savā darbībā un jutaties pārliecināts. Jāpadomā par kulmināciju, jo bez tās katrs demonstrējums tāpat kā laba izrāde zaudē efektu. Noslēdzošās 10 min tiek atvēlētas klienta “atsildīšanai”, nomierināšanai, sakārtošanai un piecelšanai.

Žūrija.

Konkursantus apbrīnos un vērtēs skatītāji, lemjot par savu simpātiju, un žūrija – kā pieredzējuši pirtnieki, tā iepriekšējo konkursu laureāti, jo tikai viņiem vislabāk zināms jauno pirtnieku ieguldījums un pirmo soļu uz pirts takas. Šajā konkursā uzvarētāji ir visi, jo konkursā satiksim tikai pašus čaklākos un drosmīgākos jaunos pirtniekus.

Noslēgums.

Pirts rituāls ir sarežģīts komplekss un katram pirtniekam ir sava spēcīgā puse – kādām filigrānas, citam sarežģītas pērtes tehnikas, vēl kādam unikālas prasmes un tehnikas rūpēs par pirtsmīļa labsajūt, īpašas zināšanas un tml. – demonstrējiet to visu nekautrējoties! Labam vērtējumam ir svarīgi, lai Konkursants maksimāli izmantotu sacensību laiku visu šos prasmju demonstrējumu, nezaudējot plūdumu.

Nolikums?

Konkursa nolikums – Nolikums “Nākotnes pirtnieks 2023”.

Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija, piešķirot I., II. un III. vietu nominācijas un galveno balvu “Ozollapa”, kas kļuvusi par jauno pirtnieku atpazīstamības godalgu – varēšanai, darīšanai un virzībai augšup. Kā ierasts, novērtējumu sniegs arī skatītāji, piešķirot  “Skatītāju simpātija”. Šajā konkursā uzvarētajs ir ikviens, tādēļ šogad žūrija īpaši izcels katra konkursanta stiprās puses un indiviualo “odziņu”, piešķirot katram konkursantam individuālu nomināciju.

Kā pieteikties?

Aizpildot elektroniskā pieteikuma anketu: Pieteikums Jauno pirtnieku konkursam “Nākotnes pirtnieks 2023”. Pieteikšanās termiņš pagarināts – līdz 10. jūlijam!

(Konkursants, viņa modelis un palīgs saņem bezmaksas ieejas biļetes uz Festivālu, tādēļ lūgums konkursantiem anketā precīzi norādīt savas komandas sastāvu).

Par jebkuriem jautājumiem droši zvanīt Galvenajam tiesnesim, pirtniekam Jānim Pavlovičam, tālr. 29196438, e-pasts: pirtsrozeni@gmail.com, kurš atbildēs uz visiem neskaidrajiem jautājumiem un palīdzēs sagatavoties dalībai Konkursā.

Organizatoriskos jautājumos, lūdzam zvanīt Aijai Stepanovai, tālr. 29429071, e-pasts: latvjupsa@gmail.com.

Šajā konkursā uzvarētāji ir visi, jo katrs turam rūpi par latvisko pirti un tās devumu cilvēka veselumam.

Lai top katra gruntīga pirtnieka gars!