Saldus pirtnieku Pavasara svētki

Saldus PD noslegums

Saldus novada pirtnieku iepazīšanas & apceļošanas ceļojums ir noslēdzies. Aicinām ikvienu pirtnieku un pirtsmīli, kurš piedalījies projektā vai sekojis līdzi tā norisei uz kopējiem Saldus pirtnieku Pavasara svētkiem – sestdien, 20.aprīlī, plkst. 15:00, viesu namā “Radi”.

Svētku plānā satikšanās prieks, Saimes zupa un Goda aplis. Neiztrūkst arī RADi pirtiņas apmeklējums un saimnieka Pētera Dongas pirts stāsti.

Svētkus atklās 2 grāmatu prezentācijas, kopīgi bagātinātoties zināšanās:

  • “Iedvesmas grāmata ceļā uz veselību” – tikšanās ar grāmatas autori Dinu Līgotni:
  • sulu kūres un to nozīme veselībā;
  • metodes radītāja R. Breusa un citu autoru pieredze sulu kūru izmantošanā

(Vairāk informācijas: https://dabigais-cels.mozello.shop/pirkt-gramatu/item/iedvesmas-gramata-cela-uz-veselibu—vezis-uzveicams-ar-sulu-kuri/)

  • “Ārstniecības augi no ticējumiem līdz mūsdienām” – tikšanās ar grāmatas autori PhD Ingu Sīli un dabiskas auglības pārvaldības skolotāju Inesi Mekšu:
  • tautas medicīnā lietoto augu dziedinošais spēks no zinātniskā skatu punkta;
  • pirts tēju formulācija.

(Vairāk informācijas: https://farmacija-mic.lv/iznakusi-ingas-siles-gramata-arstniecibas-augi-no-ticejumiem-lidz-musdienam/ and https://ir.lv/2019/06/26/pieradijumos-balstita-tautas-medicina/)

Ieeja projekta pirtniekiem – BEZMAKSAS, visiem pārējiem – 20 EUR/ no personas.Prioritāri – projekta “Iepazīsti Saldus novada pirtnieku” dalībniekiem, kuri kaut reizi bijuši projekta pirts dienās. Vietu skaits ierobežots!

Līdzi jāņem – laba oma, groziņš kopgaldam, kā arī savas pirts lietas, ja plāno doties pirtiņā. Priecāsimies, ja dalībnieki ņems līdzi un dalīsies arī ar saviem ražojumiem, radošiem atklājumiem un pirts prieku, bagātinot kopējos svētkus.

Pieteikšanās – līdz 15.04.2024., pa tālr. 29115733 (Aurika)

Iespējams nakšņot turpat viesu namā RADI. Par iespējām interesēties pa tiešo pie saimnieces Kristīnes – tālr. 29538230

Projekts “Iepazīsti Saldus novada pirtnieku” norisinājās no 2023.gada jūnija līdz 2024.gada martam, apceļojot un iepazīstot 9 Saldus novada pirtniekus un viņu pirts stāstus. Projektu organizē biedrība “Saldus pirts draugu apvienība “Saules Slotas”” un Latvju Pirts un SPA Asociācija sadarbībā ar Saldus novada pašvaldība.

Vairāk par projektu: https://latvjupsa.lv/iepazisti-saldus-novada-pirtniekus/

Projekts tiek īstenots ar Saldus novada NVO “SALDUS NOVADA NEVALSTISKO ORGANIZĀCIJU ATBALSTA FONDS 2023’’ atbalstu.

Tie-kam-ies Saldus novadā!

Pasākuma programma

Iepazītie pirtnieki Saldus novadā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *