Ciemos pie Pētera Dongas un Jāņa Ozoliņa 

Ciemos pie Pētera Dongas un Jāņa Ozoliņa

Turpinām iepazīt Saldus novada pirtiņas un pirtniekus. Šoreiz aicinām uz viesu nama “Radi” pirtiņu iepazīt pirtniekus – PĒTERI DONGU un JĀNI OZOLIŅU.

Dosimies uz vienu no senākajām latviešu pirts tradīciju pārstāvošām pirtīm ,,Radi’, kas atrodas gleznainā Cieceres ezera austrumu krastā, kur jau gandrīz 30 gadus ceļ godā latviešu pirts tradīcijas un pirtnieka amatu kopj pirtnieks Pēteris Donga ar savu saimi un palīgiem. Klausīsimies Pētera stāstos un iepazīsim pirtiņu Jāņa vadībā. Par gaidāmo tikšanos viņi teic tā:

“Pirtēšanās procesa laikā pirtnieks darbojas ar piecām stihijām – uguni, kas kuras krāsnī, ūdeni, ko uzlej uz akmeņiem – tie nākuši no zemes un kopā ar gaisu kā tvaiks apklāj pirtsmīli. Perot ar slotiņām, kuras darinātas no bērza un ozola koku zariem, cilvēks atbrīvojas no nevajadzīgā un piepildās ar nepieciešamo. Tas viss tiek veikts, lai apstātos laiks, brīvībā tiktu palaists prāts, iegūti jauni spēki, idejas un patīkamas atmiņas turpmākam dzīves ceļam.”

Šoreiz uz pirts dienu aicinām tikai pirtniekus – projekta “Iepazīsti Saldus novada pirtniekus (9 pirtnieki/ 9pirtis / 9 pirtsdienas)” esošos un vēl nākamos dalībniekus. Visiem dalība –bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās līdz 20.novembrim, rakstot vai zvanot: 29115733.

Vairāk par šo projektu: Saldus pirts draugu apvienība “Saules Slotas” and https://latvjupsa.lv/iepazisti-saldus-novada-pirtniekus

Šī būs jau sestā no 9 pirts dienām Saldus novadā, mūsu projektā “9 pirtnieki/ 9 pirtis/ 9 pirtsdienas”, kuru organizē biedrība “Saldus pirts draugu apvienība “Saules Slotas”” un Latvju Pirts un SPA Asociācija sadarbībā ar Saldus novada pašvaldība .

Projekts tiek īstenots ar Saldus novada NVO “SALDUS NOVADA NEVALSTISKO ORGANIZĀCIJU ATBALSTA FONDS 2023’’ atbalstu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *