Diskusija – Pirts rituāls/ procedūra

DISKUSIJA – PIRTS RITUĀLS / PROCEDŪRA

Pirts rituāls vai pirts procedūra? Kopīgais un atšķirīgais. Kā top jauns rituāls, kā restaurē un atjauno senos rituālus. Rituāls – mīti un realitāte. Kas ietilpst pirts rituālā un kāpēc rituālā ir nepieciešams obligātais darbību kopums. 

Aicinām uz diskusiju pirtniekus un aktīvos pirtsmīļus, turpinot darbu pie pirts rituāla vērtības apzināšanās un uzsākot darbu pie pirts rituāla dziļākas izpētes, kas uz pirts takas turpināsies kā šajā ziemā, tā nākamajos gados, jo tēma ir sena, dziļa un plaša, un vēl daudz ūdeņu aiztecēs iekams runāsim vienā valodā un lūkosimies vienā virzienā. 

Uz diskusiju aicina: 

Olita Puriņa – pirtniece, zāļu  sieva, masiere, seno pirts rituālu kopēja un vadītāja, folkloras un tradīcijas kopēja un izzinātāja, gadskārtu un ģimenes godu kopēja un rituālu vadītāja, pirts zinību apmācību autore un vadītāja, dažādu publikāciju un video materiālu līdzautore.

Ivita Pičukane – pirts meistare savā praksē un kompleksā “Ziedlejas”, veselības aprūpes speciāliste, transpersonālās psihoterapijas speciāliste. Ilgadēja lektores pieredze  LU, RSU, RMK SPA skolā un Pirts skolā. Mācību kursu “Pirts kā māksla” autore un vadītāja. Ivita vada dažādus pirts rituālus, t.sk., pirtīžas, līdzināšanu pirtī, ģimeņu un pāru stiprināšanu, dziednieciskos pirts rituālus, palīdzu sēru, zaudējuma, nedzimušu vai mirušu bērniņu gadījumos.

Laila Sējāne – pirtniece savā “Mīļpirtiņā” un kompleksā “Ziedlejas”, masiere un SPA speciāliste, un “bowtech” terapeite.

Inese Īle – pirtniece kompleksā “Ziedlejas”, masiere, dziedniece, Ķīnas tradicionālās medicīnas, domformu un “bowtech” terapeite, vingrošanas, cigun un jogas trenere, mūziķe.

Aija Stepanova – pirtniece, biedrības “Latvju Pirts un SPA Asociācija” vadītāja, PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLA organizatore.

Diskusijas moderators:

Vilnis Lejnieks – pirts meistars, garīgais dziednieks, Reiki meistars – terapeits, bijis SIA “Pirts skola” direktors un pasniedzējs, šobrīd – mācību kursu “Pirts kā māksla” (https://www.facebook.com/pirtskamaksla) vadītājs. Kopējā darba pieredze pirtī vairāk kā 20 gadi un vairāk kā simts novadīti dažādi pirts rituāli katru gadu.